Ευχαριστήρια επιστολή

Με την παρούσα επιστολή θέλω να σας ευχαριστήσω Δημόσια για τις προσπάθειες σας για τη στήριξη και ανάπτυξη του Νοσοκομείου – Κέντρου Υγείας Κρεστένων, με αφορμή την επίλυση ενός χρόνιου ζητήματος εύρεσης Δημόσιου χώρου Περιφερειακού Ιατρείου στο Κάτω Σαμικό. Με τη μεταφορά του Περιφερειακού Ιατρείου πετυχαίνουμε αφενός οικονομία στα χρήματα των Ελλήνων Πολιτών αφετέρου αναβαθμίζεται το Δημόσιο Αγαθό της Υγείας στην περιφέρεια της Ελλάδας και μάλιστα σε περιοχή αγροτική και τουριστική.

Επίσης θέλω να ευχαριστώ το Δήμαρχο Ανδρίτσαινας – Κρεστένων κ. Διονύσιο Μπαλιούκο για την αμέριστη τεχνική βοήθεια από τις υπηρεσίες του Δήμου, για τη Δημιουργία Μονάδας Ψυχοκοινωνικής Αποκατάστασης και τις ενέργειές του για την επαναδραστηριοποίηση του Ασθενοφόρου ειδικά για την περιοχή του Δήμου Ανδρίτσαινας – Κρεστένων.

Μετά τιμής

Αναπληρωτής Διοικητής Νοσοκομείου – Κ.Υ. Κρεστένων